• Kristi - Meta EFT-teraapia

Emotsionaalse vabaduse tehnika (EFT, i.k. Emotional Freedon Technique) on tõhus abivahend vabastamaks negatiivseid emotsioone ja valu. EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.

EFT võib anda suurepäraseid tulemusi nii füüsiliste kui emotsionaalsete vaevustega tegelemisel. Lisaks sellele võib see aidata parandada tegutsemise tulemuslikkust (nt tööl, spordis, õpingutes). EFT põhineb teoorial, et kui mistahes eluvaldkond vajab parandamist, siis parandamist võivad takistada seni lahendamata emotsionaalsed teemad. On teada, et ka füüsiliste vaevuste või kroonilise valu puhul võib loomulikku tervenemisprotsessi takistada emotsionaalne stress. Kuid kindlasti pole EFT-st abi ainult siis, kui nö häda juba käes, vaid EFT aitab ka lihtsalt inimest tasakaalustada, avada potentsiaali, loovust, tõsta motivatsiooni, leida segastel aegadel selgust.

EFT on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid. Kuid erinevalt akupunktuurist (ja muudest sarnastest tehnikatest), keskendub EFT häirivate sümptomite põhjusteks olevate emotsioonide vabastamisele. See aga aitab paljudel juhtudel füüsilistel vaevustel kaduda.

Teaduslik seletus veel EFT toimivusele: meie ajus on nn mandelkeha, mis vastutab “võitle-põgene” olukordade eest ja eritab stressihormooni – adrenaliini. Kui nüüd protsessis keskendutakse mingile emotsioonile, mis kerkib esile mingi olukorra suhtes või mis iganes erinevatel põhjustel, siis koputamisega saadetakse läbi meridiaanide mandelkehasse psioelektriline signaal, mis hakkab mandelkeha rahustama. Stressihormoon veres väheneb ja saavad tasakaalustuda rahulolu ja õnnehormoonid (endorfiin ja serotoniin).  

Kuidas ennast selliseks teraapiaks ettevalmistada ja kuidas näeb välja protsess?

Inimene võiks mõelda, millega ta tegeleda tahab – kas see on mingi konkreetne situatsioon, mälestus, trauma või lihtsalt mingi tunne, mis tihti esile tuleb, stress, ärevus, hirm, viha, kadedus jne, mis ta tunneb, et teda segab. Rohkem polegi ettevalmistuseks vaja. Edasi hargneb kõik juba protsessi käigus. Protsess toimub istudes.

 

EFT-teraapia 1,5 tunnine individuaalseanss: 60 eurot.

EFT-teraapia toimumise asukohad: Saaremaa, Tallinn.

Huvi korral võta ühendust:
siin Kristi tutvustus ja kontakt